Kitap İsmi:EHL-İ BEYT’İN FAZİLETİ ve EBÛ TÂLİB’İN ÂKİBETİ
Yazar:ÖMER FARUK HİLMİ
Baskı Tarihi:HAZİRAN 2014
Baskı Sayısı:1. Baskı / Renkli
Kağıt Cinsi:115  GR KUŞE  KAĞIT
Kapak Cinsi:300 GR KUŞE
Cilt:AMERİKAN İPLİK DİKİŞ CİLT
Fiyatı:12,00 TL + KDV
Sayfa:156 Sayfa  Renkli Baskı
Tür:DİNİ KİTAP
Ebat:12×21 cm
ISBN:978-975-92260-4-6
Yayınevi:MİSVÂK NEŞRİYAT YAYINLARI

Ehl-i Sünnet’in göz bebeği olan Ehl-i Beyt’i sevmek Allah (c.c.) ve Resûlü (s.a.v.)’in emridir. Bu muhabbetin ortaya çıkabilmesi için, kişinin kendi yakınlarını tereddüt etmeden tanıyıp saydığı gibi Resûl-i Kibriyâ (s.a.v.)’in anne, baba, zevce ve çocukları ile diğer yakınlarının isimlerini ezbere bilmesi ve hepsini ayrı ayrı yakından tanıması gerektiği muhakkaktır.

Bu kitapta, Peygamberimiz Muhammed Mustafa (s.a.v.)’in Ehl-i Beyt’ini, Seyyidler ve Şerîfleri anlatmaya çalıştık. İhlas, takvâ ve büyük erdemlerle dolu olan hayatlarını muhtasar bir şekilde verdik.

Müslümanların îmânlarını sağlamlaştıracak ve düşmanlarının da gayzini ve öfkelerini arttıracak hârikulâde kerametlerini anlatmaya çalıştık.
İnsanlık için “Ab-ı hayat” ve can simidi olan hayatlarından kesitler verdik… İbret alınacak bazı hâdiseleri anlattık. Böylece bir nebzecik de olsa; ehl-i beyt kültüründen, ilminden, marifetinden, aşk ve cezbesinden söz etmeye çalıştık.

Bu arada “Ebû Tâlib’in İmânı” konusunu genişçe ele alarak bu konuda büyük âlimlerin Ebû Tâlib’in mü’min olduğuna dâir delillerini naklettik. Şüphesiz Allah (c.c.) en doğrusunu bilir.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin