Satın Al

Adetli alımda indirim yapılmaktadır.

Sipariş

Cemaatle Kılınan Namâzın Fazîleti

Ömer Muhammed Öztürk tarafından kaleme alınan Cemaatle Kılınan Namazın Fazileti isimli eser sizlerle! Misvak.com.tr üzerinden detaylıca inceleyebilirsiniz.

Cemaatle kılınan namâzın sevabı, bütün ibadetlerden üstündür. Bu yüzden müslümanlar cemâat ile namâz kılmayı ganîmet bilmelidir.
Cemaatle namâzı önemsemeyip terk ederek, kâmil bir müslümana yakışmayacak şekilde tek başına namâz kılan Müslümanlar, cemaatle namâzı terk hususunda gelen ve azâb ile korkutan âyetlere muhatab olurlar ve namâzlarının kabulünde ihtilaf bulunanlar arasına katılırlar. Çünkü Ibn-i Mes‘ûd, Ebû Mûse’l-Eş’arî ve Sahâbe-i Kirâm (r.a.e.)’den bir topluluk:“Ezan sesini duyup da özürsüz olarak ona icâbet etmeyen kimsenin tek basına kıldığı namâzı kabul olmaz.” buyurmuşlardır.
İmâm Nâsıreddin Semerkandî (r.h.)’in bildirdiği hadîs-i şerîfde: “Ümmetimin fesadı zamanında sünnetime yapışan, ya’nî Ehl-i Sünnet vel Cemaat’den olan, beş vakit namâzı cemaatle kılanın amel defterine her gün yüz sehid sevâbı yazılır” buyurulmaktadır.
Bu kitapçık neden cemaatle namaz kılmamız gerektiğini anlatan bir eserdir.

Bizi Sosyal Medyada Takip Edin